Подробности, фантастика и истории Китай

Именно авторката на „Кръв от къртица“ насърчава чуждестранната студентка да разкаже за своя Китай - такъв, какъвто тя го вижда, чува и усеща. Не след дълго и точно на именния й ден - Илинден издателство „Фабер“ среща публиката с тази необичайна палитра от истории на една китайска студентка, който разказва за родната си страна на български. Йен-и Джен се надява някой ден сборникът ѝ с разкази, написан на български, да бъде преведен на китайски.

Така, умиротворени, ние тръгваме с нея към онази далечна и мистична земя – Китай, за да „съберем откъслечни парченца“ от голямата мозайка и да изградим фикцията си за непознатото. Фикцията на читателя на пътеписа винаги зависи от водача – от онзи, който разказва и пречупва през собствената си сетивност видяното.

Разкази за управлението на Китай (Историите в речите на Си Дзинпин)

Казаха, че там вече нямало цветни стени, но щом настоявам толкова много… Имало и по-странни изисквания от моето оранжево.

Една от най-красиво написаните книги: „Магистрала Линкълн“ (ревю)

ПП: Някак страшно ме подразни предисловието на Здравка Евтимова, поради различни причини. По същество не е като да е казала нещо грешно или лошо, но аз усетих твърде голямо идеализиране и дразнещи (политически на места сякаш) сравнения.

С изключение на стотината най-необходими думи, не научих китайски. Времето и усилията, необходими за изучаването на един толкова труден език, вложих в моите приятелства и това ме направи щастлива.

Под „светлина“ и „мрак“ би следвало да разбираме видимото и невидимото – привичния околен свят и отвъдния, онзи на духовете. Те, разбира се, си взаимодействат

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

Нашият сайт използва бисквитки за да Ви предложи по-добро пазаруване.Те ни позволяват да анализираме по-добре Вашите нужди и да подобрим работата ??????? на сайта.

То не сапун, ами злост – сложила го в една щайга и на всеки калъп издълбала букви, та написала „Бившият“.

Честваме паметта на светите мъченици Трофим, Саватий и Доримедонт

В предаването Части от предаването Всички броеве Как човек може да разкаже история за Китай без Китайската стена? Каква е връзката между Китайската стена и земеделието?

„Кървави разкази“ на Александър Чакъров са игра на руска рулетка без празно място в барабана, като в револвера на съдбата са заредени разкази-патрони с опустошителна сила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *